Atrakcje w okolicy

Smocze Ranczo położone jest we wsi Smogóry, leżącej w centralnej części województwa lubuskiego (ok 24 km od zjazdu z autostrady A2 w Torzymiu). Atrakcyjne położenie w środku najbardziej zalesionego województwa w Polsce, w otoczeniu licznych jezior i szlaków rowerowych sprawia, że miejsce to stanowi wspaniałą enklawę, leżącą z dala od zgiełku miast i zatłoczonych przez turystów nadmorskich plaż, czy górskich szlaków.
Jest to również idealna „baza wypadowa”, pozwalająca na realizację ciekawych wycieczek jednodniowych, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Atrakcje zlokalizowane w okolicy Smoczego Rancza:

I. Propozycje na ładną pogodę:
a) Park Rozrywki „Majaland” w Kownatach, www.majalandkownaty.pl (odległość od Smoczego Rancza ok 24 km)
b) Zabytkowe stare miasto w Ośnie Lubuskim, jezioro Reczynek z plażą miejską www.osno.pl (odległość od Smoczego Rancza ok. 12 km)
c) Lubniewice: Zespół pałacowy z XVIII – XIX w., jezioro Lubiąż i jezioro Krajnik, wypożyczalnie sprzętu wodnego, www.lubniewice.pl (odległość od Smoczego Rancza ok. 30 km)
d) Łagów Lubuski: Zamek Joannitów z murami obronnymi z XIV w., Brama Marchijska, Brama Polska, jezioro Łagowskie i jezioro Trześniowskie, park linowy, wypożyczalnie sprzętu wodnego, www.lagow.pl (odległość od Smoczego Rancza ok 40 km)
e) Zamek w Międzyrzeczu (Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej), www.muzeum-miedzyrzecz.pl (odległość od Smoczego Rancza ok 45 km)
f) Spływy kajakowe w Lubrzy, www.martinez.com.pl (odległość od Smoczego Rancza ok 50 km)
g) Największa na świecie figura Chrystusa Króla i stare miasto w Świebodzinie, www.swiebodzin.eu (odległość od Smoczego Rancza ok 65 km)
h) Park Narodowy „Ujście Warty” w Chyrzynie, www.pnujsciewarty.gov.pl (odległość od Smoczego Rancza ok 35 km)
i) Muzeum Martyrologii w Słońsku, ruiny Zamku Joannitów w Słońsku, www.slonsk.pl (odległość od Smoczego Rancza ok. 25 km).

II. Propozycje na gorszą pogodę:
a) Park Rozrywki „Majaland” w Kownatach, www.majalandkownaty.pl (odległość od Smoczego Rancza ok 24 km)
b) Kręgielnia oraz kryty basen, mieszczące się w Ośrodku „Kormoran” w Sulęcinie, www.kormoran.org.pl (odległość od Smoczego Rancza ok. 17 km),
c) Rodzinny Park Rozrywki „Fun Jump” (park trampolin, park linowy oraz ścianka wspinaczkowa), mieszczący się w Gorzowie Wlkp., www.fun-jump.pl
(odległość od Smoczego Rancza ok. 55 km)
d) Międzyrzecki Rejon Umocniony, mieszczący się w Pniewie koło Międzyrzecza www.bunkry.pl oraz w Boryszynie (Gmina Lubrza) www.bunkry24.pl (odległość od Smoczego Rancza ok 45km)
e) Rodzinny Park Rozrywki „Tropical Island”, mieszczący się pod Berlinem, www.tropical-islands.de (odległość od Smoczego Rancza ok. 150 km, szacowany czas dojazdu 1,5 godziny).

projekt

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. "Blisko natury" - biznes zrodzony z pasji, mająca na celu poprawę statusu finansowego wnioskodawcy, poprzez utworzenie i prowadzenie działalności gospodarczej, pozwalającej jednocześnie na realizację własnych pasji oraz rozwój obszaru objętego LSR pod względem turystycznym, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach działania Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 Przewidywane wyniki operacji: utworzenie 1 mikroprzedsiębiorstwa, rozwój turystyczny i gospodarczy terenu objętego Lokalną Strategią Rozwoju Krainy Szlaków Turystycznych do 2023 roku