Noclegi


Do dyspozycji gości oddajemy 3 w pełni wyposażone domki, usytuowane na łące leżącej na skraju wsi. W bezpośrednim sąsiedztwie domków znajduje się las, łąka ze stawami rybnymi, na której mieszka stado danieli oraz owce. W odległości około 2,5 km od domków znajduje się leśne jeziorko, posiadające dziką plażę przeznaczoną do rodzinnego wypoczynku nad wodą.


W mniejszym, drewnianym domku, przeznaczonym dla maksymalnie 6 osób, znajduje się salonik z aneksem kuchennym, dwie sypialnie (jedna z łóżkiem małżeńskim, druga z łóżkiem piętrowym), antresola z funkcją sypialną (materace dla dwóch osób) oraz łazienka. Podczas pobytów krótkoterminowych 2 kolejne osoby mogą dodatkowo skorzystać z noclegu na rozkładanej sofie znajdującej się w saloniku.

W większych, murowanych domkach, przeznaczonych dla maksymalnie 8 osób, znajduje się salon z kuchnią, łazienka oraz trzy sypialnie.

W domku leżącym w głębi łąki, w największej sypialni mieści się łóżko małżeńskie oraz łóżko jednoosobowe. W średniej sypialni znajduje się kanapa, która w zależności od potrzeb może służyć jako łóżko jednoosobowe, a po rozłożeniu jako łóżko małżeńskie lub łóżko jednoosobowe i dodatkowy materac do ułożenia na podłodze. W najmniejszej sypialni znajduje się łóżko jednoosobowe.

Z kolei w domku leżącym bliżej wsi w najmniejszej sypialni dodatkowo ustawiono jeszcze jedno łóżko jednoosobowe.

Domki są ocieplone, a znajdujące się wewnątrz ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem ciepłego powietrza, zapewnia nie tylko przytulną atmosferę, ale pozwala także na korzystanie z wypoczynku również w chłodniejszych miesiącach.
Budynki wyposażone są we wszystkie udogodnienia pozwalające na kilku, a nawet kilkunastodniowy wypoczynek, również z małymi dziećmi. W skład wyposażenia wchodzą: klimatyzacja, lodówka, płyta gazowa, toster, robot kuchenny, naczynia i garnki, telewizor oraz żelazko. Domek drewniany oraz domek murowany, leżący w głębi łąki, wyposażone są dodatkowo w pralkę. Do dyspozycji gości przygotowane są także ręczniki, pościel, suszarka do włosów, bezpłatne WiFi, TV, gry planszowe oraz książki. Domki murowane dodatkowo wyposażone zostały w zmywarki, piekarniki i ekspresy do kawy.


Goście Smoczego Rancza mogą korzystać z wypoczynku na ogrodzonym terenie, co jest szczególnie ważne w przypadku rodzin z małymi dziećmi lub właścicieli piesków. Każdy z domków posiada osobny ogród wraz z infrastrukturą turystyczną. W każdym z ogrodów, z których rozpościera się piękny widok na okoliczne pola, łąki i lasy, znajduje się klimatyczna wiata, basen ogrodowy (w sezonie letnim), plac zabaw, miejsce na ognisko, grill, leżaki i hamaki. Na gości czekają rowery, zestawy do gry w badmintona oraz sprzęt wędkarski.

Cennik usług noclegowych zależny jest od sezonu, liczby gości oraz długości pobytu. Ceny zaczynają się od 300 zł w przypadku mniejszego domku i 450 zł w przypadku większych domków.


Koszt pobytu w okresie tzw. „długich weekendów”, Sylwestra, Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych ustalany jest indywidualnie.


Zadatek potwierdzający rezerwację wynosi 33 % ceny pobytu. Zadatek podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji w terminie maksymalnie 3 tygodni przed planowanym terminem przyjazdu. Po upływie tego terminu zadatek jest bezzwrotny. Resztę należności opłaca się najpóźniej w dniu przyjazdu do Smoczego Rancza.

Płatność zadatku należy dokonać przelewem na konto bankowe podane przez właścicieli.
Płatność reszty należności może zostać dokonana przelewem lub gotówką.

W przypadku skrócenia pobytu należność za dni niewykorzystane nie podlega zwrotowi.

Doba hotelowa trwa od godziny 15.00 do godziny 10.00. Wydłużenie doby hotelowej możliwe jest w uzasadnionych przypadkach, po uzgodnieniu z gospodarzami, ze względu na możliwość przyjazdu kolejnych gości.

projekt

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. "Blisko natury" - biznes zrodzony z pasji, mająca na celu poprawę statusu finansowego wnioskodawcy, poprzez utworzenie i prowadzenie działalności gospodarczej, pozwalającej jednocześnie na realizację własnych pasji oraz rozwój obszaru objętego LSR pod względem turystycznym, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach działania Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 Przewidywane wyniki operacji: utworzenie 1 mikroprzedsiębiorstwa, rozwój turystyczny i gospodarczy terenu objętego Lokalną Strategią Rozwoju Krainy Szlaków Turystycznych do 2023 roku